مجموعه صوفی طب شما را به خرید بهترین تجهیزات پزشکی و به ویژه تجهیزات تنفسی و فروش عمده تمام محصولات پزشکی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

کپسول اکسیژن آلومنیوم ۵ لیتری

آنچه در این مقاله می خوانید...

کپسول اکسیژن آلومنیوم 5 لیتری :ویژگی های کپسول اکسیژن آلومنیوم 5 لیتری :نکات قابل توجه :
تفاوت اکسیژن ساز و کپسول اکسیژن دستگاه اکسیژن ساز وسیله ای برای تولید اکسیژن خالص به صورت همیشگی بدون محدودیت می باشد اما کپسول اکسیژن تنها مخزنی برای نگه داری اکسیژن می باشد که تنها چند ساعت توانایی تامین اکسیژن مورد نیاز کاربر را دارد و در صورت تخلیه شدن باید مجددا پر شده و اکسیژن آن شارژ شود. دستگاه اکسیژن ساز هوای اطراف خود را داخل دستگاه هدایت کرده و از قسمتی به اسم سنگ سنگ زئولیت عبور می دهد این عبور موجب جداسازی ناخالصی های موجود در هوا شده و اکسیژن خالص از دستگاه خارج می شود و توسط ماسک یا نازال به مجاری تنفسی بیمار انتقال داده می شود این دستگاه هیچ گونه محدودیتی نداشته و تا زمانی که به برق متصل باشد قادر به تولید اکسیژن خالص می باشد. اما کپسول اکسیژن وسیله ای برای جمع آوری اکسیژن خالص است که این اکسیژن هم به صورت گاز هم به صورت مایع وجود دارد. که توسط مانومتر و لوله های رابط به فردی که در شرایط خاصی نیازمند دریافت اکسیژن است وصل می شود. یکی از ویژگی های منفی کپسول اکسیژن محدودیت استفاده از آن است که هر چند ساعت یک بار نیازمند شارژ مجدد می باشد. که همین موجب صرف هزینه بیش تر و وقت و انرژی بیش تری می شود. بنا بر این دستگاه اکسیژن ساز بسیار مقرون به صرفه تر است. لوازم جانبی دستگاه اکسیژن ساز وسایل اکسیژن رسانی به بیمار ( مصرفی ) لیوان مرطوب کننده نازل کانولا ماسک فیلتر کابل برق ستون های زئولیت باطری اضافی نحوه کار کرد دستگاه اکسیژن ساز ابتدا دستگاه را به برق متصل کرده سپس دستگاه شروع به جذب هوای اطراف می کند ماسک یا نازال را ابتدا به دستگاه سپس به بیمار متصل کنید میزان خروجی دستگاه را با توجه به نیاز بیمار تنظیم می شود دستگاه شروع به اکسیژن رسانی می کند و توانایی تولید اکسیژن به صورت بیست و چهار ساعته و دائمی را دارد لوازم جانبی کپسول اکسیژن فلومتر آمبوبگ لیوان مرطوب کننده شیر مانومتر گیج مانومتر

کپسول اکسیژن آلومنیوم ۵ لیتری :

کپسول اکسیژن آلومنیوم ۵ لیتری یکی از قدیمی ترین روش ها برای انتقال اکسیژن خالص به بیمار است.

اکسیژن خالص در یک کپسول از جنس آلومنیوم با استفاده از فشار بسیار زیاد حدود ۲۰۰ اتمسفر فشرده شده است.

میزان غلظت اکسیژن موجود در کپسول های اکسیژن حدود ۸۸ درصد می باشد.

کپسول های اکسیژن دارای ابعاد مختلف کوچک و بزرگ هستند.

کپسول هایی که سایز بزرگ تری دارند سنگین تر بوده و در صورت خالی شدن آن باید زود به زود پر کرد که تقریبا کار دشواری می باشد.

کپسول هایی که سایز کوچک تری دارند دارای گنجایش کم بوده و بسیار سریع تخلیه می شود و نیازمند شارژ مجدد می باشد اما مزیتی که نسبت به کپسول های بزرگ تر دارد راحتی در حمل و جا به جایی آن می باشد.

 

ویژگی های کپسول اکسیژن آلومنیوم ۵ لیتری :

 • سیلندر آلومنیوم دارای ارتفاع ۴۹۵ میلی متر و وزن حدود ۴٫۹ کیلوگرم می باشد
 • دارای قابلیت شارژ مجدد برای دفعات متوالی برای انواع گاز های اکسیژن ( نیتروژن / هوا )
 • دارای گنجایش و مخزن ذخیره ۵ لیتری
 • دارای یک دسته پلاستیکی بوده که می توان به راحتی توسط آن کپسول را حمل و جا به جا کرد
 • دارای شیر استاندارد برای انواع مانومتر های موجود
 • دارای بسته بندی در کارتن و یک روکش توری نایلونیپ
 • تست فشار کپسول اکسیژن ۲۵۰ بار
 • تحمل فشار کپسول اکسیژن ۱۵۰ بار
 • دارای تاییدیه از سمت استاندارد های کشور ایران

 

نکات قابل توجه :

 • در صورت ایجاد هر گونه شکاف و یا ترک در سیلندر ها به هیچ عنوان اقدام به تعمیر و جوش آن نکنید، این کار ایمنی کپسول را به خطر انداخته و بسیار خطرناک است.
 • در زمان حمل و جا به جایی از ایجاد هر گونه ضربه به بدنه کپسول جدا خودداری کنید.
 • در صورت عدم استفاده از کپسول شیر آن را حتما محکم ببندید.
زانیار صوفی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه صوفی طب شما را به خرید بهترین تجهیزات پزشکی و به ویژه تجهیزات تنفسی و فروش عمده تمام محصولات پزشکی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید